Pro Danza toont duidelijke groei op Vlaams Kampioenschap
- 25 apr
- 2 minuten om te lezen

Afgelopen weekend nam Pro Danza, de competitieafdeling van Body Fit, deel aan het Vlaams Kampioenschap van Danssport Vlaanderen in Waregem. De groep behaalde twee Vlaamse titels en negen tweede plaatsen. De resultaten tonen vooral de evolutie die de dansers doorheen het seizoen hebben doorgemaakt.
Evolutie doorheen het seizoen
Aan het begin van het seizoen bleven podiumplaatsen op de eerste kwalificatiewedstrijden uit. In de loop van de maanden groeiden de dansers zichtbaar in niveau en uitvoering, wat zich op het kampioenschap vertaalde in meerdere podiumplaatsen. In totaal behaalde Pro Danza 14 podiumplaatsen.

Begeleiding en samenwerking
Deze vooruitgang kwam tot stand onder begeleiding van coaches Ilse Devos, Paulien Lobeau en Seppe Beugnies. Daarnaast werkte Pro Danza dit seizoen ook samen met gastdocent Keanu Sinnaeve, erkend hedendaags choreograaf en dansdocent.
Groepsresultaten
Bij de groepen behaalde Pro Danza volgende resultaten. De Kids eindigden als tweede in hun categorie. Het ging om een nieuwe groepssamenstelling, waarbij dansers moesten wennen aan wedstrijden en aan elkaar. Doorheen het seizoen groeide de groep naar meer samenhang in hun uitvoering. Dit is mee het resultaat van coach Paulien Lobeau, die de jongste groep begeleidt. In het begin kan het lijken alsof een goed resultaat met een jonge groep toevallig is. Maar wanneer dit jaar na jaar opnieuw gebeurt, wordt duidelijk dat er een duidelijke aanpak achter zit.
Als coach, slaagt Paulien er telkens in om een nieuwe groep rustig op te bouwen en hen klaar te stomen voor een degelijk niveau op het Vlaams Kampioenschap.
De Junioren behaalden eveneens een tweede plaats. De Adults eindigden als derde.
Showdance jazz
In de categorie showdance jazz behaalde Pro Danza Jazz Revolution de eerste plaats. En werd Vlaams Kampioen. De groep nam eerder dit seizoen deel aan een internationaal kampioenschap in Boedapest, waardoor we hen hebben zien groeien in performance en wedstrijdfocus. Pro danza Jazz Juniors behaalde hier een tweede plaats.
Solo, duo en clipdance
Naast de groepsresultaten waren er ook podiumplaatsen in solo-, duo- en clipdancecategorieën. Deze resultaten leveren voor verschillende dansers een kwalificatie op voor het Belgisch Kampioenschap.
Opvallend is dat meerdere duo’s dit seizoen promoveerden naar een hogere klasse en daar opnieuw podiumplaatsen behaalden, wat wijst op een geleidelijke ontwikkeling binnen de competitie.
In de clipdancecategorie behaalde Room Rachel een tweede plaats in Modern Clipdance Mini Kids Rising Talent. Nina Ruckebush werd eerste in Jazz Clipdance Juniors Ultimate Talent en mag zich daarnaast ook Vlaams Kampioen noemen.
In de solocategorieën behaalde Grymonpré Annabel een tweede plaats in Modern Solo Juniors 2 Rising Talent. Seppe Beugnies werd tweede in Modern Solo Adults Rising Talent. Fenna Geldhof behaalde een tweede plaats in Modern Solo Children Ultimate Talent.
In de duocategorieën behaalden Lore Mazereel en Laure Dellalau een derde plaats in Modern Duo Children Ultimate Talent. In Modern Duo Juniors 1 Ultimate Talent werden twee podiumplaatsen behaald met een tweede plaats voor Boeyaert Marieke en Geldhof Fenna en een derde plaats voor Tiberghein Michelle en Kestelyn Ella. In Modern Duo Adults Ultimate Talent eindigden Beugnies Seppe en Vandromme Loïc op de tweede plaats.
Vooruitblik
Pro Danza bereidt zich nu voor op het Belgisch Kampioenschap op 3 mei in Lokeren. Eind mei staan deze wedstrijd dansers samen met de recreatieve groepen van Body Fit op het podium tijdens de dansvoorstelling “Chronos”, waar de verschillende choreografieën opnieuw gebracht worden.
















Opmerkingen